MAS Region Kunětické hory

 
en 

Menu

Dobrovolný svazek obcí s názvem Mikulovsko

Mikroregion Mikulovsko se rozkládá v jihozápadní části okresu Břeclav, na území o velikosti 225 km2, při státní hranici s Rakouskem. Mikulovsko, s typicky venkovským charakterem, teplým podnebím a dostatkem vody, má výborné podmínky pro zemědělské využívání. Zdejší zemědělská půda patří mezi nejúrodnější půdy na území České republiky. Mikulovsko, se svými přírodními, kulturními, historickými a geografickými podmínkami, má velmi dobrý potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Průmyslová výroba se zaměřením na zpracování potravin a strojírenství, stavební činnost, obchod a služby související s cestovním ruchem jsou soustředěny v převážné míře v Mikulově.
Sedmnáct obcí tohoto mikroregionu Mikulovsko, ve kterých nyní žije téměř 20 000 obyvatel (1. 1. 2003 - 19 887), tvoří Dobrovolný svazek obcí Mikulovsko. Jedná se o obce Bavory, Brod nad Dyjí, Březí, Dobré Pole, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice, Drnholec, Horní Věstonice, Jevišovka, Klentnice, Milovice, Nový Přerov, Novosedly, Pavlov, Perná, Sedlec a město Mikulov.
Obce se společnými silami snaží prosazovat záměry, které svým rozsahem a významem přesahují každou z nich. Společně usilují o ochranu životního prostředí a dosažení ekologické stability území, koordinují významné investiční akce, zajišťují a realizují technickou infrastrukturu, zvyšují zaměstnanost a vytvářejí podmínky pro investování ve veřejném i soukromém sektoru, podporují rozvoj cestovního ruchu a v neposlední řadě také usilují o integraci mikroregionu z hlediska dopravní obslužnosti.


Procházky po krajině
Prosluněná půvabná krajina okolo středověkého Mikulova je pestrá a bohatá. Jedinečné přírodní krásy svádějí k celoročním procházkám a výletům. Obraz zdejšího kraje dotváří vzácné historické a architektonické památky. Bohatou historii, drahocenné památky a tradice zde naleznete v každé obci.
Starobylý region na jihu Moravy je proslulý svými vinicemi a vinařskými tratěmi známé mikulovské vinařské oblasti. V patnácti obcích mikulovského mikroregionu i v Mikulově samotném jsou prastaré vinařské tradice stále živé. Podzimní vzduch prosycený pachem vinných sklepů, pronikavá vůně burčáku, aróma mladých vín i buket starých zámeckých archívů jsou toho důkazem.

Turistické možnosti regionu:
Jedinečné přírodní krásy půvabné krajiny okolo Mikulova svádějí k celoročním procházkám a výletům. Obraz zdejšího kraje dotváří vzácné historické a architektonické památky. Bohatou historii, cenné památky a folklorní tradice zde naleznete v každé obci.
Tento region na jihu Moravy je proslulý svými vinicemi a vinařskými tratěmi známé mikulovské vinařské oblasti. V šestnácti obcích mikulovského mikroregionu jsou vinařské tradice, které se dědí z pokolení na pokolení, stále živé. Podzimní vzduch prosycený typickou vůní vinných sklepů, pronikavá vůně burčáku, aróma mladých vín i buket starých zámeckých archívů jsou toho důkazem.

Kontaktní informace:
IČ 70419027
č. bankovní spojení: KB Břeclav, č. ú. 272768860277/0100

Kontaktní kancelář
Budova Městského úřadu v Mikulově - vchod z Kostelního náměstí - přízemí

Poštovní adresa:
DSO Mikulovsko
PO BOX 38
692 01 Mikulov

předseda: Jozef Pavlík (starosta Březí)
místopředsedové: Petr Žluva (starosta Bavor) a Eduard Kulhavý (starosta Mikulova)
revizní skupina: Marie Bílková (starostka Bavor) a Michal Vago (starosta Jevišovky)
tajemník: Marcela Effenbergerová

KONTAKTNÍ ADRESA:

Dobrovolný svazek obcí s názvem Mikulovsko
Hlavní 113
691 81 Březí
Česko (CZ)
tel: (+420) 519 444 571

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE


Typ záznamu: Mikroregion
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 17.12.2003 v 09:05 hodin

Aktuality

Pozvánka na Den otevřených dveří Regionálního dobr ...
Ilustrační foto Dovolujeme si Vás pozvat na další Den otevřených dveří Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje, který se bude konat v pondělí 20. 9. 2021 od 9 do 13 hodin v Klášterní ulici 54 v Pardubicích. [celý text] [MAS Region Kunětické hory, zveřejněno 08.09.2021]

PORTA APERTA
Ilustrační foto V sobotu dne 25. 9. 2021 budou dokořán brány dílen, výroben a farem certifikovaných regionálních výrobců. [celý text] [MAS Železnohorský region, zveřejněno 06.09.2021]

Září v Železnohorském regionu
Ilustrační foto V měsíci září vás chceme pozvat do další přírodní osvěžovny, tentokrát v obci Stolany. Načerpejte zde energii na cestu do pravěku do lomu v blízkosti obce. Přímo ve Stolanech můžete navštívit i regionálního výrobce. Ochutnejte čerstvé mléko v zeměděl ... [celý text] [MAS Železnohorský region, zveřejněno 31.08.2021]

Rozšířené vyhledávání