MAS Region Kunětické hory

 
en 

Menu

Počasí na Lysé hoře v září 2026

Jaké bylo září na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd?
veličina září 2026 dlouhodobý
průměr
% normálu
průměrná teplota vzduchu 9,7 °C 7,9 °C rozdíl +1,8 °C
úhrn srážek 154,9 mm 120,5 mm 128,6 %
délka slunečního svitu 179,9 hod. 146,2 hod. 123,1 %
průměrná rychlost větru 5,0 m/s 6,0 m/s 83,3 %
průměrný tlak vzduchu 872,5 hPa 868,4 hPa 100,5 %
průměrná vlhkost vzduchu 79,0 % 85,8 % 92,1 %
veličina září 2026 Průměrná maximální měsíční celková výška sněhu za období 1897-2013 rozdíl
maximální výška sněhové pokrývky 0 cm 3 cm -3 cm
maximální teplota vzduchu 23,9°C (9. 9.)
minimální teplota vzduchu 1,8 °C (24. 9.)
maximální náraz větru 19,9 m/s (9. 9.)

Září bylo teplotně nadprůměrné (rozdíl +1,8 °C oproti dlouhodobému průměru). Maximální teplota 23,9 °C byla naměřena ve středu 9. 9. večer. Minimální 1,8 °C ve čtvrtek 24. 9. ráno. Srážkově bylo září nadprůměrné (128,6 %). Nejvíce srážek bylo naměřeno v pátek 25. 9. (32,1 mm) ráno. Mlha se vyskytovala 18 dní v měsíci a výborná dohlednost nad 50 km 23 dní. Slunce svítilo 179,9 hodin (123,1 %). Vítr foukal o průměrné rychlosti 5,0 m/s (83,3 %). Nejvyšší náraz jsme naměřili ve středu 9. 9. ráno o rychlosti 19,9 m/s (71,6 km/h). V měsíci září byly 2 bouřky a 1 blýskavice.

Data poskytla pobočka ČHMÚ Ostrava Poruba.
1. 10. 2026                  Milan Čermák, meteorologická stanice Lysá hora
MS Lysá hora
MS Lysá hora, 25. 5. 2025

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 68 názorů)


11.02.2020 v 10:04Otakar Šlofar

Začinám uvažovat, jestli aktuální počasí na stránkách nezrušíme. Pořád se něco někomu nelíbí (včetně hloupých a urážlivých připomínek) a na snímcích z webkamer si každý najde co potřebuje.


10.02.2020 v 09:38Milan Čermák, meteorologická stanice Lysá hora

Vážení, můžu Vás uklidnit, žádné bouřlivé noci zde neprovozujeme.
K tlaku vzduchu: v tabulce se zobrazuje tlak vzduchu změřený na stanici, na snímcích z kamer se zobrazuje tlak vzduchu již přepočtený na hladinu moře, proto ten rozdíl.
Ke sněhu: klimatická měření včetně nového sněhu a celkové výšky sněhové pokrývky se provádí v 7 hod. SEČ. Data se ihned posílají do centra, kde procházejí kontrolou atd. a teprve potom se "pouští" ven. Proto se aktuální hodnoty sněhové pokrývky zobrazí na webu až v 9:15 SEČ. Do té doby jsou tam hodnoty z předešlého dne, což i vysvětluje námitku ohledně nového sněhu 7 cm. Snažíme se o dřívější zobrazení aktuálních dat o sněhové pokrývce.


09.02.2020 v 11:08Valerián

Jo, to jo. Takové informace jsou k hovnu. Asi měli bouřlivou dlouhou noc, tak ráno byli jak trosky.


09.02.2020 v 08:19Vitek

Dobrý den, proč je rozdílný tlak v tabulce a na kameře? 7 cm nový sníh, když v noci 8-9.2 nesněžilo? Nevšiml jsem si, že máte děla.


19.04.2019 v 10:12Trnovcová Romana

Dobrý den, nevíte zda se dá již normálně vyjít v pohorkách, nebo jestli jsou potřeba nesmeky či mačky na boty? Chystáme se v pondělí na noční výstup za východem slunce. Děkuji


07.04.2019 v 07:18Jiri P

Na kole jeste ne, zhruba od zimneho je jeste snih. Jeste minimalne tak 2 tydny, mozna vic.


05.04.2019 v 08:04Luba

Dobrý den, jak teď vypadá silnice na kopec? Dá se už vyjet na kole?


16.03.2019 v 14:32Tonda B.

Snad bude fungovat:

http://www.lysahora.cz/dokumenty/seznam.phtml?limit=25&id_obce=107683&id_objektu=107685&slozka=0&hl_text=počasí&datum=16.03.2019&bezOmezeniPlatnosti=1

Kdyby nefungovalo:
Do pole s textem: Hledaný text" zadejte: "Počasí na Lysé hoře" a zmáčkněte Enter


07.03.2019 v 09:42Jiri P.

Díky za info, k těm dokumentům jsem se neproklikal.


06.03.2019 v 12:23Marcel Petřek

Na těchto stránkách lze najít souhrny za jednotlivé měsíce až do roku 2009. Když najedete na odkaz - Na Lysé Hoře a poté otevřete - meteorologická stanice, tak se na konci stránky dostanete na historii měření do roku 2009 (dokumenty - kompletní informace).


PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKY - NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 02.10.2026 v 20:50 hodin

Aktuality

Rozšířené vyhledávání