MAS Region Kunětické hory

 
en 

Menu

XVII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve dnech 13.-15.11.2009

Prvního hracího dne se turnaje zúčastnili také národní ředitelka ČHSO Martina Středová a čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes.
Na nižší účasti klubů se v letošním roce podílela neúčast těch, které nezvládly změnu v předávání informací prostřednictvím webových stránek ČHSO a přihlašování emailem. Je možné, že i finance hrály svou roli a samozřejmě také nemocnost závodníků. Přesto účast 38 sportovních klubů (110 sportovců) je velmi dobrá, což svědčí o oblíbenosti tohoto turnaje.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Organizátoři opět naplnili očekávání a jak sportovní část, tak i program připravený pro účastníky, byl velmi dobře připraven. A můžeme konstatovat, že vše zvládli výborně.
Zkušenosti z minulých ročníků jsou vidět v mnoha důležitých a podstatných detailech, které vytváří obvyklou pohodovou atmosféru v hale, ale i na společenském programu.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Opět je potřeba ocenit přístup jednotlivých klubů registrovaných v ČHSO k soutěži UNIFIED, kdy z každého týmu spolu hraje trenér se sportovcem proti stejně utvořené dvojici týmu jiného. Tato soutěž by měla být dle stanov speciálních olympiád jedním z důležitých prvků v celém procesu sportovní činnosti s osobami s mentálním postižením a u nás tomu na rozdíl od zahraničí skutečně je. Svědčí o tom opět vysoká účast 26 soutěžních dvojic, která překonala i rekord z loňského roku (25 párů Unified).
Vynikající úrovně dosáhla opět organizace slavnostního vyhlašování sportovců jednotlivých kategorií. Při vysoké účasti sportovců a systému, kdy je vyhlašován každý hrající účastník v každé kategorii, je těchto vyhlašování opravdu hodně a na mnoha akcích tento ceremoniál sklouzává do dlouhé stereotypní monotónnosti. Nynější systém sehraného týmu organizátorů doprovázený rytmickou pochodovou hudbou a slavnostními znělkami je úplně o něčem jiném.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Co turnaji vytknout, nebo na co se zaměřit v dalších ročnících? Ideální by byly připomínky přímých účastníků, adresované přímo pořadatelům ve Dvoře Králové nebo prostřednictvím emailu na kancelář ČHSO.
Osm hracích stolů i jejich optimální využití díky zkušenostem J. Šafaříka, který zajišťoval časový rozpis všech zápasů, bylo dostačující.
Problémem zůstává i nadále rozřazení hráčů do skupin zejména v nejpočetnější kategorii Muži B nad 30 let. Rozřadit každého ze 73 hráčů této kategorie do jedné z patnácti skupin poté, co jej členové rozřazovací komise vidí hrát několik minut je opravdu náročné, zdlouhavé a hodně subjektivní. Na druhé straně je potřeba zdůraznit, že žádný jiný systém, který by přinesl lepší a efektivnější výsledky ale k dispozici není.
Velké poděkování patří členům SPMP okresní organizace Trutnov a pracovníkům ÚSP Barevné domky Hajnice, kteří se na celém turnaji pořadatelsky podíleli, ale samozřejmě také všem rozhodčím v čele s Josefem Vítkem. V letošním roce se vydařila spolupráce s FIM Hradec Králové, jejichž studenti se podíleli na rozhodování na stolech.
Celý turnaj by však nebylo možné zorganizovat bez pomoci hlavních sponzorů, kterými pro letošek bylo Město Dvůr Králové nad Labem a České hnutí speciálních olympiád.
Co dodat !!!
Z hodnocení účastníků vyplývá, že se již nyní těší na další již, XVIII. ročník v pořadí, který se uskuteční v termínu 12 - 14. listopadu 2010.

Otto Vala
Technický ředitel

Zveřejněno 16.11.2009

Aktuality

Rozšířené vyhledávání